* All furniture is in stock
Klint 60 Coffee Table / Bianco High Gloss, Brownish-Grey (Marble Pattern)
92,00 €
Awaiting arrival
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: tabletop – melamine (a durable and easy-to-maintain coating used for table surfaces), tabletop body – MDF, frame/legs – metal;
- Dimensions: length – 60 cm, width – 60 cm, height – 45 cm;
- Color – tabletop: brownish gray (marble pattern), table legs: black. (The actual shade of the furniture may vary slightly from the photos due to different screen settings)
The Klint 60 Round Coffee Table / Bianco High Gloss is a modern and stylish solution for your living room or lounge area. Its brownish-grey tabletop with a subtle marble pattern adds a touch of elegance. This coffee table perfectly complements both modern and classic interiors.
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 45 cm |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Grey, Ore |
| Medžiaga | |
| Tipas | Coffee table |
| Aukštis | 45 cm |
| Plotis | 60 cm |
| Ilgis | 60 cm |
| Forma | Round |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days


