* All furniture is in stock
Dining Chair Ronda / Lotta 86, Dark Blue
111,00 €
In stock: 3
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: seat: velour, foam density: 35 kg/m³ (35 dns), backrest foam density: 28 kg/m³ (28 dns)
- Dimensions: width – 61 cm, depth – 62.5 cm, height – 83.5 cm, seat height – 50 cm
- Color: seat: dark blue, legs: black. (The actual shade of the furniture may slightly differ from the photos due to varying screen settings)
Modern Dining Chair with Armrests Ronda / Lotta 86
This modern dining chair features an elegant design, subtly curved armrests, and an ergonomically shaped backrest for added lumbar support. High-quality velvet fabric ensures a pleasant touch and creates a cozy atmosphere in any interior.
Thanks to its versatile design, this chair is perfect for the dining room, the living room or even the work area, giving the space a modern and elegant feel.
Minimum order quantity 2 pieces
| Weight | 10,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 62,5 × 83,5 cm |
| Kilmės šalis | China |
| Spalva | Blue, Dark Blue |
| Medžiaga | Velour |
| Seating | Velour |
| Aukštis | 83,5 cm |
| Gylis | 62.5 cm |
| Plotis | 61 cm |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days







