* All furniture is in stock
Extendable dining table Corin 180 / Sonata Super Matt, Black
825,00 €
In stock: 4
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: table top – melamine (a durable and easy-care coating used for table surfaces), table top body – MDF, frame/legs – metal;
- Dimensions: length – 180 cm (+ 60 cm), width – 100 cm, height – 77 cm;
- Weight: 85,8 kg
- Color – tabletop: black (marble pattern), table legs: black. (The furniture shade may slightly differ from the photos due to different screen settings)
Elegant rectangular extendable dining table Corin 180 / Sonata Super Matt. Black marble pattern tabletop. Easily extendable from 180 cm to 240 cm (180 + 60 cm).
This extendable dining table is perfect for both modern and classic interiors. The black marble pattern tabletop is elegant and can be matched with many interiors. The table can be easily extended, making it an ideal choice for larger spaces or family gatherings.
| Weight | 85,8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 180 × 100 × 77 cm |
| Prekės ženklas | |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Black |
| Table legs | Metal 40x80x1.5 mm |
| Available from | MDF |
| Aukštis | 77 cm |
| Plotis | 100 cm |
| Ilgis | |
| Maksimalus stalo ilgis | 240 cm |
| Forma | Rectangle |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days





