* All furniture is in stock
Dining Chair Pari/Anka 06-Swivel Conic KD, Taupe
116,00 €
In stock: 4
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: seat: tapestry(premium plus line);foam 32dns
- Dimensions: width – 77 cm, depth – 63 cm, height – 85 cm;
- Weight (pcs): 8,35 kg
- Color – seat: taupe. (The actual shade of the furniture may differ slightly from the photos due to different screen settings)
Modern taupe dining chair with armrests Pari/Anka 06-Swivel Conic KD. The chair swivels 90° to the left and 90° to the right.
This modern dining chair with armrests offers exceptional comfort. Its elegant design enhances the interior, while high-quality materials ensure durability. Comfortable armrests and an ergonomic shape allow you to enjoy comfort in the dining area or living room. The chair swivels 90° to the left and 90° to the right. This dining chair is a perfect choice for modern and functional homes.
Minimum order quantity 2 pieces
| Weight | 8,35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 77 × 63 × 85 cm |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Grey, Ore |
| Seating | Tapestry |
| Chair legs | Metal 1.2 mm |
| Aukštis | 85 cm |
| Gylis | 63 cm |
| Plotis | 77 cm |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days





