* All furniture is in stock
Coffee Table Dallas 103 / Retro Stone, Grey (Concrete Effect)
129,00 €
In stock: 3
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: tabletop – melamine (a durable and easy-to-maintain surface used for table tops), tabletop body – MDF, frame/legs – metal;
- Dimensions: length – 103 cm, width – 68 cm, height – 45 cm;
- Colour – tabletop: grey (concrete imitation pattern), table legs: black. (The actual shade of furniture may differ slightly from the photos due to different screen settings)
The rectangular Dallas 103 / Retro Stone coffee table is a stylish and functional piece of furniture designed for modern interiors. The grey concrete imitation pattern tabletop provides a sense of elegance, while the sturdy metal legs ensure stability and durability.
| Weight | 12,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 103 × 68 × 45 cm |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Grey |
| Medžiaga | |
| Tipas | Coffee table |
| Aukštis | 45 cm |
| Plotis | 68 cm |
| Ilgis | 103 cm |
| Forma | Rectangle |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days


