* All furniture is in stock
Bar Stool Saki / Uras 12 (Stool 65), Gray
86,00 €
In stock: 5+
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: seat: faux leather; polyurethane foam 32 DNS
- Dimensions: width – 60 cm, depth – 51 cm, height – 88 cm, seat height – 66 cm
- Colour: seat: grey, legs: black. (The shade of the furniture in reality may vary slightly from the pictures due to different screen settings)
Modern, gray bar stool Saki / Uras 12 (Stool 65).
This stylish bar stool complements both contemporary and industrial interiors. Its elegant silhouette with a comfortable seat ensures functionality. The sturdy black metal legs provide stability, while the high-quality materials ensure durability.
- Minimum order quantity 2 pieces
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 51 × 88 cm |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Grey |
| Seating | Faux leather |
| Chair legs | Metal 1.2 mm |
| Aukštis | 88 cm |
| Gylis | 51 cm |
| Plotis | 60 cm |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days
TH01UR012R1







