* All furniture is in stock
Corin 180 Extendable Dining Table / Bianco High Gloss, Brown (Marble Pattern, Glossy)
825,00 €
In stock: 3
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: table top – melamine (a durable and easy-care coating used for table surfaces), table top body – MDF, frame/legs – metal;
- Dimensions: length – 180 cm (+ 60 cm), width – 100 cm, height – 77 cm;
- Weight: 85,8 kg
- Color – tabletop: brown (marble pattern), table legs: black. (The actual furniture shade may differ slightly from the one shown in the photos due to different screen settings)
Elegant rectangular Corin 180 / Bianco High Gloss extendable dining table. Brown marble pattern tabletop. Easily extendable from 180 cm to 240 cm (180 + 60 cm).
This extendable dining table is perfect for both modern and classic interiors. The brown marble pattern tabletop is elegant and can be matched with many interiors. The table can be easily extended, making it an ideal choice for larger spaces or family gatherings.
| Weight | 85,8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 180 × 100 × 77 cm |
| Prekės ženklas | |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Ore |
| Table legs | Metal 40x80x1.5 mm |
| Available from | MDF |
| Aukštis | 77 cm |
| Plotis | 100 cm |
| Ilgis | |
| Maksimalus stalo ilgis | 240 cm |
| Forma | Rectangle |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days






