* All furniture is in stock
Extendable Dining Table Robat 160 / Irony Super Matt, Dark Grey
1155,00 €
Awaiting arrival
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: table top – melamine (a durable and easy-care coating used for table surfaces), table top body – MDF, frame/legs – metal;
- Dimensions: length 160 cm (+ 50 cm + 50 cm + 50 cm + 50 cm + 50 cm), width 100 cm, height 76 cm;
- Weight: 109.6 kg
- Color – tabletop: dark grey (marble imitation), table legs: black. (The actual shade of the furniture may slightly differ from the photos due to different screen settings)
Elegant extendable dining table Robat 160 / Irony Super Matt. Dark gray marble-effect tabletop. Easily extendable from 160 cm to 360 cm (160 cm + 50 cm + 50 cm + 50 cm + 50 cm).
This stylish and modern dining table features a glossy surface and a dark grey marble color, adding luxury to any interior. The table can be extended by up to 2 meters, making it perfect for various occasions or gatherings. The extendable table can be easily adapted to different needs, providing additional functionality to your dining and living space.
| Weight | 96,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 160 × 100 × 76 cm |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Dark grey, Grey |
| Table legs | Metal 40x80x2 mm |
| Available from | MDF |
| Aukštis | 76 cm |
| Plotis | 100 cm |
| Ilgis | 160 cm |
| Maksimalus stalo ilgis | 360 cm |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days








