* All furniture is in stock
Rectangular extendable dining table Yense 125 / Traventen, Beige (Travertine marble pattern)
290,00 €
Awaiting arrival
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: table top – melamine (a durable and easy-care coating used for table surfaces), table top body – MDF, frame/legs – metal;
- Dimensions: length 125 cm(125 + 40 cm), width 80 cm, height 75 cm;
- Weight: 31.7 kg
- Colour – table top: beige (Travertine marble pattern), table legs: black (The shade of the furniture in real life may vary slightly from the pictures due to different screen settings)
Elegant rectangular extendable dining table Yense 125 / Traventen. Beige Travertine marble top. Can be easily extended from 125 cm to 165 cm (125 + 40 cm)
This stylish dining table is a great choice for smaller spaces. The beige Travertine marble top adds a luxurious and modern touch. Although the table is not large, its extendable design allows it to be easily adapted to any needs. The modern Yense 125 / Traventen extendable table is ideal for both living and dining rooms and adds functionality and elegance to your home interior.
| Weight | 31,7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 125 × 80 × 75 cm |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Sand |
| Table legs | Metal 40×1.2 mm |
| Available from | MDF |
| Aukštis | 75 cm |
| Plotis | 80 cm |
| Ilgis | 125 cm |
| Maksimalus stalo ilgis | 165 cm |
| Praplėtimo mechanizmas | Available at |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days


















