* All furniture is in stock
Extendable Dining Table Dobok 110 / Cosmos High Gloss, Grey (Marble Pattern)
396,00 €
In stock: 1
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: table top – melamine (a durable and easy-care coating used for table surfaces), table top body – MDF, frame/legs – metal;
- Dimensions: length – 110 cm (110 + 35 cm), width – 110 cm, height – 76 cm;
- Weight: 38,2 kg
- Color – tabletop: grey (marble pattern, glossy), table legs: black. (The actual shade of the furniture may slightly differ from the one shown in the photos due to varying screen settings)
Elegant round extendable dining table Dobok 110 / Cosmos High Gloss. Grey marble pattern tabletop (glossy). Can be easily extended from 110 cm to 145 cm (110 + 35 cm). An ideal choice for both smaller and medium-sized spaces.
This elegant oval dining table with a grey marble-patterned tabletop adds sophistication to both living rooms and dining areas. The Dobok 110 / Cosmos High Gloss table combines style and practicality, perfectly complementing your interior.
| Weight | 38,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 110 × 110 × 76 cm |
| Prekės ženklas | |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Forma | Round |
| Style | Modern |
| Spalva | Grey |
| Table legs | Metal 30x50x1.5 mm |
| Available from | MDF |
| Ilgis | 110 cm |
| Plotis | 110 cm |
| Aukštis | 76 cm |
| Maksimalus stalo ilgis | 145 cm |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days






