* All furniture is in stock
Extendable Dining Table Ruta 95 / Senkron Black, Black
314,00 €
In stock: 3
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: table top – melamine (a durable and easy-care coating used for table surfaces), table top body – MDF, frame/legs – metal;
- Dimensions: length – 95 cm (95 + 30 cm), width – 95 cm, height – 75 cm;
- Weight: 26.8 kg;
- Color – tabletop: black, legs: black. (The actual shade of the furniture may slightly differ from the one shown in the photos due to different screen settings)
Elegant round extendable dining table Ruta 96 /Senkron Black. Black tabletop. Easily extendable from 95 cm to 125 cm (95 + 30 cm). Perfect for both smaller and medium-sized spaces.
This stylish dining table adds cosiness and sophistication to any interior.
| Weight | 26,8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 95 × 95 × 75 cm |
| Prekės ženklas | |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Black |
| Forma | Round |
| Stilius | Modern |
| Praplėtimo mechanizmas | Available at |
| Medžiaga | MDF, Metal |
| Ilgis | 95 cm |
| Plotis | 95 cm |
| Aukštis | 75 cm |
| Maksimalus stalo ilgis | 125 |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days






