* All furniture is in stock
Bar Stool Saki / Odessa 600, Light Gray
95,00 €
In stock: 5+
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Made of: seat: upholstery; polyurethane foam 32dns
- Dimensions: width – 60 cm, depth – 51 cm, height – 88 cm, seat height – 66 cm;
- Color – seat: light gray, legs: black. (The actual shade of the furniture may slightly differ from the photos due to different screen settings)
Modern, brown bar stool Saki / Odessa 600.
This stylish bar stool complements both contemporary and industrial interiors. Its elegant silhouette with a comfortable seat ensures functionality. The sturdy black metal legs provide stability, while the high-quality materials ensure durability.
- Minimum order quantity 2 pieces
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 51 × 88 cm |
| Kilmės šalis | Turkey |
| Spalva | Grey |
| Seating | Tapestry |
| Chair legs | Metal 1.2 mm |
| Aukštis | 88 cm |
| Gylis | 51 cm |
| Plotis | 60 cm |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days
TH01DS600R1








