Dining chair Comfy UF860-17B, Dark brown
Original price was: 73,00 €.60,00 €Current price is: 60,00 €.-18% OFF
In stock: 5+
Ask a question
Our team will respond to your inquiry within 2 hours.
Description
Specification
Returns and Exchanges
- Material: Seat: fabric; Legs: metal, powder-coated in black
- Dimensions: width – 49 cm, depth – 51 cm, height – 82 cm, seat height – 47 cm, seat depth – 46 cm, backrest height – 25 cm, backrest width – 50 cm.
- Color: seat: dark brown, legs: black. (The actual shade of the furniture may slightly differ from the one shown in the photos due to different screen settings)
The Comfy chair features a modern silhouette: a gently curved backrest and taupe fabric upholstery create a clean, aesthetic line. Black metal legs ensure stability. It’s a comfortable and stylish choice for both the dining room and a workspace.
Minimum order quantity – pcs.
| Weight | 5,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 49 × 82 cm |
| Kilmės šalis | China |
| Spalva | Ore |
| Medžiaga | Tapestry |
| Seating | Tapestry |
| Aukštis | 82 cm |
| Plotis | 49 cm |
| Gylis | 51 cm |
If you are not satisfied with your purchase, you can return it to us within 14 days for an exchange or refund. More information can be found here.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Contact Information
Contact us by phone at (+370) 659 00010 or email us at vilnius@priveehome.lt. Our assistants will answer your questions.
Delivery approximately in 2 days





